Skip Navigation

Barkley Forum Alumni Roster

Michael Brad Abramson, '99

Hirtzan Joseph Acosta, '94

Terrence Burdette Adamson, '68

Greg Adler, ‘15

Steve Ahn, ‘91B

Warren Akin IV, '69 oac '76*

Elana Akkerman Gold, '90

Jules Dan Albert, ‘01

Bruce Allen Albrecht, '72, WA oac ‘16

Miles J. Alexander, '52

Robert W. Allen, ‘06

Andrew Alter, ‘17

Ross D. Andre, ‘08

James Frederic Archibald, '90

Patricia Armstrong, ‘84

James Douglas Arney, '85

Sameer Asher, ‘04

William Edward Avera, '65

Robin Denise Ayers, ‘13

Stephen S. Bailey, ‘01

Bryan Paul Baker, '97

John Henry Bargeron, Jr. '65

David Pope Barton, '75

Marshall Alan Baughcum, '69

Michael Charles Beckley, ‘04

Robert Lamar Bell, '63

Joseph Gary Bellon, '89, WA oac '92

Donald Ray Benson, '84

Jason E. Bergmann, '91, WA oac '95

Craig Edward Bertschi, '87

Scott Bertschi, ‘89

Ally Beyer, ‘17

Douglas Gregory Blankinship,  '91

William H. Boice, ‘68

Stephen Bomze, ‘12

Nikhil Bontha, ‘15

Elise Borochoff Baumgarten, ‘07

George Hale Bostick, '67

William H. Brewster, '84, WA oac '89

Scott Christopher Bridgford, ‘03

Art Broadwater, ‘02

Matthew Logan Brooks, ‘05

Russell Brooks, ‘02

Carol Jane Brown, '81

Ernest Brown, ‘13

JoAnn Brown Williams, '89

Rachel Amy Brown Parry, '90

Joanna Burdette, ‘99

Jackie Busman, ‘17

Susan Alice Cahoon, '68

Megan Elizabeth Cambre, '14

Jody Charles Campbell, ‘03

Samuel Arthur Caporal, ‘10

Terry Carroll, ‘04

Morris H. Chan, ‘08

Alison Elizabeth Chase, '00

Robert Stephen Chaudoin, ‘06

Nicholas Chee, ‘11

Mark Chester, ‘74

Marta M. Chlistunoff, ‘12

George Peter Choundas, '92

Charles Frederick Clark, '65, oac '71

Ernest Culpepper Clark, '65, WA oac ‘15

Michael Ryan Clough, ‘03

Erin Beth Gurwich Collins, ‘12

Lance Cook, ‘02

Lillian Correa, '73 WA oac '88

Susan L. Cox, ‘77

Zachary L. Craft, ‘06

George Grant Crooks, '78*

Sammie Lee Daniels, '94

Matthew I. Danzig, ‘09

Brian Edward Davis, '88

Benjamin Dean, ‘16

Stephanie Denton Baucus, ‘99

Kaniksha Shekhar Desai, ‘06

Carson M. Dimick, ‘10

Scott Michael Dinner, ‘10

Lauren Donnenfeld, ‘11

Hetal J. Doshi, ‘01

Richard Andrew Dowell, '89

Susan Duhig, ‘85

Robert Joseph Durden, '69

Frazer Durrett, Jr., '52*

Zachary Graham Earley, '99*

Rose Eiland, '85

David Jonathan Elkind ‘11

Julia Blake Eno Ashe, ‘01

Mary Ashley Fairchild Tharp, '97, WA oac ‘05

Russell Harris Falconer, '00

Claudie Carlisle Fanning, '95

Jyoti Anne Fernandes, '96

Chandler Richard Finley, '85

Daniel John Fitzmier, '98

Brett Douglas Flater, ‘04

Robert E. Flournoy, Jr., '51*

Jim Flowers, ‘82

Alexander Foster, ‘05

Danielle Michelle Fotsch, '96

Richard Foust, ‘96

Don Wall Fowler, '66

Robert Steven Frank, '75

Mark Stephen Frankel, '68

Mark D. Freudenheim, ‘09

Jason Maxwell Friedman, ‘01

Richard Friend, ‘72

Joel James Fulton, ‘08

Stephen Frank Fusco, '98

Thomas Joseph Gallo, '73

Sanjay Kumar Gandhi, '88

Lillian Lee Gardner Linn, '67

Barbara Garrett (Hon.)

Richard Glenn Garrett, '70, WA oac ‘05

Thomas Geggel, ‘04

Kamal Ghali, ’01, WA oac ‘08

Nermin Ghali, ‘06

Amir Reza Ghavi, ‘01

Cyrus Ali Ghavi, ‘06

Kirk Alexander Gibson, ‘11

Michael Gibson, ‘92

Joseph R. Gladden, Jr., '64

Darren Charles Goins, '94*

Andrew Steven Gold, '88

Tyler Goldberg, ‘16

Adam Joshua Goldstein, ‘02

Vlad Golgotiu, ‘09

Carlos Fernando Gonzalez, '97

Benjamin King Goodrich, ‘01

Jason Ryan Gorczynski, ‘03

Ross Samuel Gordon, ‘13

Walter Gordon, ‘72

Karen Gottlieb, ‘71

George Gramling, ‘80

Jack Herman Greenhut, '76*

Michael Benjamin Greenstein, ‘05

Lloyd Lee Gregory, '84*

Adam Griffith, ‘92

Kristin Guiney, ‘97

Christina Theresa Hagan, ‘08

Kristen Sue Hakala, '96

Benjamin Hall, ‘91

James Edward Hall, '61

Chris Hammond, ‘04

Aimi Hamraie, ‘07

Payum James Hamraie, ‘12

Michael Robert Hancock, '83

Brent Alexander Hansford, ‘05

Kenya Khalelah Hansford Davis, '99

Michael Harbour, ‘04

David Patrick Harkin, ‘01

Geoffrey Scott Harper, '90

Lawrence Martin Harvey, '92, WA oac '97

Lawrence Harris Heftman, '00

David Michael Heidt, '96

Stephen Joseph Heidt, '98

Zahra Abdul Hemani, '94

John Arthur Henderson, ‘03

Jeremy Michael Hendon, ‘01

Richard Charles Henn, '95, WA oac '99

Holly Jane Hexter, '87

Jessica Lupton Heywood, '92

Katie McKenzie High Anderson, ‘02

Clayton Hilmert, '95

Julie Ann Hoehn Burke, ‘08

John William Holland, ‘13

Nessa Elise Horewitch  Coppinger, '98

Michael Horowitz, '00

Gregory Alain Huber, '95

Nicole Marie Hudak, ’02

Anita Amber Husen, ‘05

Daniyal Inamullah, ‘09

Ovais Inamullah, ‘011

Michael King Jablonski, '74, WA oac '80

Patrick Matthew Jablonski, '90, WA oac '93

Jeffrey Jackson, ‘04

Rodney Jackson, '81

Shivani Jain, ‘11

Jason Leigh Jarvis, '95

Rajesh Inder Jegadeesh, ‘13

Stephanie Caron Jenkins, ‘03

Marcus Stephen Jerkins, ‘06

Karim Jetha, ‘07

Amy Jo Johnson, '92*

Benjamin Johnson, III, '65

Robert Strickland Jones, '70

Robert Stephen Kahn, '80, WA oac '81

Richard Kantor, '68

Viveth Karthikeyan, ‘17

Kurt Gregory Kastorf, ‘02

Richard Paul Keck, '82

Dylan Olcott Keenan (Hon.)

Christopher James Kellner, '94

Mark William Kelsey, '92

Maxwell Micah Kessler, '93

Michael Eades Kidwell, '72

Brian Klarman, ‘16

John David Klimchak, '77

Aaron Wesley Klink, 01

Michael Joseph Klyce, '93

Sheldon Konigsberg, ‘70

Evelyn Kouloumberis, ‘94*

George G. Kouros, '99

Mark Allen Kreger, '77

Susan Patricia Kroskey, '79

Charles Thomas Kruse, ‘83

Elena Ruth Kuenzel, ‘13

Vikas Kumar, ‘06

Joanna Dee Kuo, ‘05

Paul Brian Lackey, '91

Lane Todd LaMure, '96

Ronna Erin Landy Beckmann, '97

Kelley Jeanne Lansford Hancock, '84

Matthew Ross Lasky, ‘11

Palmer Lawrence, ‘09

Jonathan Louis Leach, '88

Woodrow W. Leake, Jr., '66, oac '74

Edward Whillies Lee (Hon.)

George S. LeMieux, ‘91

Brian Leslie, '85

Brandon Jeng Leung, ‘09

Elliott Levitas, '52

Roy Reggie Levkovitz, ‘06

Michael Lewis, ‘04

Lisa Yue Li, '14

Eugene Licker, ‘75

Albert Curtis Lin, '92

Robert James Linn, '68

Henry Ben-Heng Liu, ‘04

Virginia Loeffler, ‘17

Kathryn Twiname Long Mahoney, '89

Thomas Joseph Longino, Jr., '68

Alex Nicholas Lotito, '14

Nicholas Anthony Lotito, '71

Michael Shane Lovingood, '86

Kristen Lowe, ‘17

Frank Mitchell Lowrey, IV, '89, WA oac ‘06

Christian O. Lundberg (Hon.)

Jon Paul Lupo, '00, WA oac ‘17

Joshua Benjamin Lynn, ‘03

Ali John Madani, ‘10

Betty Jean Maddox (Hon.)

Gregory John Malovance, '75

Mikaela J. Malsin, ‘10

Anna Marie Manasco, ‘02

Zachary-John A. Manfredi, ‘07

Steven Marco, ‘90

Charles Oliver Marshall, '73, oac '75

Julia Marshall, ‘15

Douglas McCorkle Martin, '70

Kathryn Deanne Matt, '00

Merry Melissa Maxcy Wade, '72, WA oac '91

Alexandra McCrary-Dennis, ‘07

William G. McDaniel, '68, WA oac '83*

Bryant Scott McFall, '89

Robert James McKown, '95, WA oac '00

Jeffrey James McNabb, '00

David Michael Meezan, '94

Rodin Azhari Mehrbani, ‘02

Candice Merrit, ‘09

Simon Mettler, ‘12

Frances Lareen Mikeal Neiswender, '95

Nicholas W. Miller, ‘09

Shira Miller, ‘89

Terry L. Miller, ‘72

Robert Elliott Mills, ‘08

Jane Mitnick, ‘87

John Marshall Mitnick, '84

Jessica Lydia Moore, ‘12

Kathleen Mulligan Hansel, '92

Devin Brian Murphy, ‘06

Dianna Jean Myles, ‘06

Ayman Naseri, ‘93

Rania Adal Nasreddine, ‘02

Paula Harris Nettles, '76 oac '79

Randy Lee New, '76 WA oac ‘05

Joseph Whitworth Newman, '69, oac '73

Bill Newnam (Hon.)

Anna Nikolic, ‘11

Lawrence Kurt Nodine, '75

Elizabeth Ann O’Brien (Hon.)

Marlo Swartz Orlin Leach, '91

Anuj Panday, ‘12

Edward Pastore, ‘90

Joe Pittman Peabody, Jr., '91

Susan Tillman Pelham (Hon.), WA oac ‘04

Matthew Dominic Pesce, '14

James Chandler Peterson, '66, WA oac ‘13

Robert Michael Phebus, ‘84

Scott Timothy Phillips, ‘06

Joan Michelle Philpot, '81, WA oac '84

Robert Pittman, ‘74

Benjamin Steinman Pius, '81*

Pradeep K. Praminick, ‘09

Jessica Jan Puckett Spurlin, '80, WA oac '87

Gustavus Adolphus Puryear, '90

Jane Ellen Pyron Manning, '83

Wilma Qiu, '14

James Kirkpatrick Quillian, '68

Syed Fayzan Rab, ‘13

Holly Jane Raider, '89, WA oac ‘10

John Harrison Rains, IV, ‘02, WA oac '07

Shannon Redmond Feldman, '94, WA oac ‘11

Alex Reibman, ‘16

Shanara Rose Reid Brinkley, ‘01

Jeffrey Edward Richardson, '91

Meg Elizabeth Rithmire, ‘04

Lawrence Robins, ‘79

Richard Bruce Robins, '84

Manishi Rodrigo, ‘08

Alexandra Nicole Rodu Rosenblatt, ‘03

William Harvey Rogers, '95

James Rayphael Roland (Hon.)

Adam Michael Romney, ‘05

Mark Lawrence Rosen, '91

George Rowlett, ‘90

Eric Russ, ‘02

Abby Russell (Hon.)

William Russell, ‘86

Jacinta Renee Saffold, ‘12

G. Anjan Singh Sahni, '98

Frank Gugliotti Salpietro, '83

Marie Antoinette Salterio Doughty, '88

Mazin Ahmad Sbaiti, '98

Kenneth Howard Schatten, '79, WA oac '84

Douglass Charles Schwab, II, ‘09

Karol Anne Schwartz, '92

Shawn Scott

Scott Howard Segal, '86, WA oac '90

George Selby, ‘69

Sharon C. Semmens, '80, WA oac '86

Matthew Senghas, ‘12

Neil Arjun Sethi, '14

Jon Frank Sharp, '94

Jermeen Sherman, ‘10

Brock Short, ‘81

Catherine Elizabeth Shuster, '96

Jason Sigalos, ‘16

Martin Sigalow, ‘15

Timothy Lewis Spender Sitz, '75, WA oac '85

Michael Brian Slade, '96, WA oac '01

Pamela Elizabeth Slagle Todaro,'95, WA oac '02

Archer Dickerson Smith III, '62, WA oac '03*

Dave Kelley Smith, '82

Greg Smith, ‘97

James Warren Smith, '86

Jeffrey Allen Smith, '89

Reginald Ross Smith, '84

Stephen Smith, ‘79

Cubbedge Snow, '51

Donald Andrew Snyder, '96

Patrick James Somers, 03

Nicholas P. Stabile, ‘06

Cheryl Lynn Stanga Despathy, ‘08

Christopher Stanton, ‘05

Jennie Lynn Stearns, '92

Amy Lynn Steigerwalt, '97

Steven Eric Stein, '96

Douglas Michael Stinnett, '97

Victoria Stipick Hunter, ‘09

Greg Studdard, ‘68

Victoria Suarez Palomo, ‘05

James Robert Summer, III, '89, WA oac '94

James Darren Summerville, '91

Christopher Steven Sun, ‘08

Megan Swenson, ‘11

Victor Tabak, '98

Joseph Allen Tankersley, '77

James Brent Tarter, ‘06

Tye N. Tavaras, ‘09

Joseph Henry Tavery, ‘01

John Lee Taylor, III, '68

Stanley Joseph Taylor, Jr., ‘03

Whitney Taylor, ‘08

Robert Lane Tharp, '93, WA oac '98

Jeffrey Micheal Thomas, ‘10

Robert Thomas, ‘89

Sarah Elizabeth Thomas, ‘10

Corey Benjamin Todaro, '94

Anne Marie Todd, '98

Henry Lamar Tomlinson, '96, WA oac ‘09

Bill Tompson, ‘88

Douglas Michael Towns, '89

Anne Leigh Treadwell Henn, '95

Elliott Thomas Tucker, ‘05

Ori Twersky, ‘91

Yvette Valdez, '00

Jyotsna Vanapalli, ‘92

Catherine Vanchiere Beane, '91, WA oac ‘12

Jeffrey James Vandam, ‘02

Nicole VanderMeer, ‘15

Ouida Jo Vincent, '85

Martha Leslie Wade Zorwick, '00

Walter Patrick Wade, ‘05

Tina Walsh, ‘91

William Ellsworth Walters III, '67

Yang Wang, ‘17

James Patrick Ward, '63

Merry Lynne M. Warfel, '72, WA oac '78

Timothy Joseph Warfel, '75, WA oac '82*

Winton Lann Wasson, '92

Carolyn Starnes Weeks, '71, oac '77

Stephen J. Weil, ‘11

Laura Ann Weinstein, ‘03

Michael B. Weiss, '86

Daniel Patrick Whitenack, '82

Robert Mathias Whitson-Singer, ‘07

Richard Kennon Willard, '69

Jenny Lynne Willis, '77

Isaac Reuben Wolf, ‘05

Theodore Phillip Wolf, '68, oac '70*

Mary Lee Catherine Wolfe Malcolm, '82, WA oac ‘14

Kacey Rose Wolmer, ‘04

Allen Noel Woods, '96

Larry David Woods, '66 oac '72

Rachel Bishop Woods, '96

Melissa Wyers, ‘88

James Hoyt Young, '63, WA oac ‘13

Alexander James Wheelock Zavell, ‘13*

Alyssa Miriam Zelkowitz, ‘05

*deceased

WA oac:  Warren Akin Outstanding Alumni Contributions Award